ARCÁPOLÁS ,HÁZILAG....

Ezen az oldalon pár ötlet,hogyan tudod önmagad,konyhádban előforduló házi szerekkel,néhol élelmiszerekkel bőröd megfiatalítani!
Ezek kipróbált receptek,bátran ajánlom mindenkinek....


1.)  Ránctalanító

A vörösbor ősi orvosságnak számít a ráncos és egyre öregedő, petyhüdt bőr felélesztésében. A bor olyan természetes savakat tartalmaz, amik kisimítják a durvább ráncokat is. 1 dl vörösbort, keverj össze 1 evőkanál mézzel. Kend fel az arc egész területére, hagyd hogy megszáradjon, majd öblítsd le. Ha még biztosabbra akarsz menni, akkor ebbe a masszába külön keverj még bele egy kis kakaóport vagy olívaolajat.

Azonban hasonlóan jó megoldás lehet még a ráncokra, ha fél evőkanál mézet keversz ki, egy darabka ananásszal (csak frissen, nem konzerv), és ezt a keveréket alkalmazod. 10 perc után most le hideg vízzel, és nincs más hátra, minthogy gyönyörködj az elért eredményben!

Exfóliáló tésztamassza

Nagy mértékben megfiatalíthatod bőrödet, ha 2 teáskanál zablisztet, 2 teáskanál őrült mandulát, és 2 teáskanál reszelt citromhéját összekevered. Ezt követően, adj hozzá annyi vizet, hogy tészta szerű masszává tudd összegyúrni.

Felvíve az arcra, remek hámlasztó lehet, eltávolítja az elhalt hámsejteket, és szabad utat biztosít az új bőrfelületek növekedéséhez. Hagyd rászáradni pár percig, majd langyos vízzel mosd le. Arcod máris üdébb és egészségesebben fog ragyogni!

Uborka arcradír

Egy turmixgépben keverj össze pépessé, fél csésze meghámozott és felkockázott uborkát. Adj hozzá 1 evőkanál szódabikarbónát, 1 tojást, és 2 evőkanál natúr joghurtot. Keverd össze jól az összetevőket, majd fedd le, és egy 2-3 percig hagyd pihenni. Utána nedvesítsd meg az arcod, majd finom körkörös mozgásokkal vidd fel a pakolást.

Ha megszárad az arcon, meleg vízzel mosd le. Amennyiben maradna még az arcradírból, semmiképpen se dobd ki, ugyanis hűtött állapotban akár 4 napig is megőrizheti a frissességét!

Epres pórusösszehúzó

Az eper bizony nem csak egészséges, szemkápráztató és nagyon finom, de vérzés elállító tulajdonsággal is bír, ráadásul összehúzza a pórusokat. A száraz bőrre is kifejezetten jó hatással van. Az arcodra tegyél egy vékony gézréteget, majd fedd be teljesen egy 6-8 szem, elfelezett eperrel.

Várj vele 20 percet, majd mosd le a maszkot. Ha még biztosabb hatást akarsz elérni, akkor a sima csapvíz helyett, válaszd inkább az ásványvizet. Üdíti a bőrt, és közben rengeteg hasznos ásványi anyaggal látja el!

Tápláló lemosó
Keverj össze egy fél banánt, 2 evőkanál napraforgó olajjal! Önmagában ez a keverék is megfelelő a célra, azonban ha rendelkezel valami  táplálékkiegészítővel, ami tartalmaz E-vitamint, akkor e, törd ketté a tablettát, és szórd, majd keverd el a port a masszába.

Száraz és tiszta arcbőrre vidd fel az anyagot, majd 20 perc elteltével mosd le, finoman meleg vízzel! Ügyelj arra, hogy utána arcodat sose dörzsöld a törölközővel, hanem csak finom nyomkodásokkal töröld fel a fölösleges folyadékot.

Egyszerű antioxidáns maszk

1 egész sárgarépát párolj meg, majd jó alaposan törd össze, amíg egészen pépessé nem válik.

Hogy ne legyen túl masszív és ragacsos az állaga, adj hozzá egy minimális mennyiségű vizet, de tényleg csak annyit, hogy jól kenhetővé váljon a pép. 10 percen keresztül hagyd állni, majd hideg vízzel öblítsd le az arcodat!


Hűsítő joghurt maszk

3 teáskanál szerves joghurtot keverj össze, 3 evőkanál mézzel. Simítsd el szép egyenletesen a tiszta bőrfelületen, majd 15 perc elteltével mosd le!

Utána vegyél elő egy kis vattakorongot, és lehetőleg valami aloe verát tartalmazó készítménnyel, töröld át vele az arcod! Az aloe, ugyanis kitűnő fertőtlenítő hatással bír!


Hínáros bőrradír

Ha nagyon száraz a bőröd, akkor kiváló megoldás lehet a következő módszer. Sok helyen árulnak már, drogériákban is, különböző szárított, aprított hínárokat. Kifejezetten szépségápolási célra. Ha nem találnál a közeledben, akkor menj el a kozmetikusodhoz, vagy egy speciális boltba, ahol kifejezetten kozmetikai cikkeket árulnak, biztos hogy ott fogsz tudni találni.

Vegyél egy zacskóval, majd 20 percen keresztül áztasd be a hínárokat langyos vízben. Az idő leteltével, vedd ki őket, majd még nedves állapotukban, dörzsöld át velük az arcod teljes részét. Utána pedig hideg vízzel fröcsköld át az arcod. Utána pedig következhet ismételten a hínárral való bedörzsölés. Párszor ismételd át ezt a műveletet, fantasztikusan puha és hidratált bőrrel fogsz megjutalmazódni általa!


Erős hidratáló

Az indiai nőknél, és egyéb keleti népeknél gyakran megfigyelhető, hogy állandó pirospozsgás az egészségtől kicsattanó bőrüket bizony annak köszönhetik, hogy rendszeresen rózsavízzel permetezik az arcbőrüket.

A műveletnek pedig ezzel nincs vége! Utána gyakran egy kis darabka pirított vajjal kenik be arcukat, ami kitűnően hidratál. Száraz bőrre kiváló, de olajos, zsírosabb bőre is megfelelő hidratáltságot biztosító módszer!







A FESZES BŐR 4 TITKA!!!!!


Sok nő a sikeres fogyókúra után szembesül vele, hogy bár a zsír eltávozott, bőre petyhüdt lett, megereszkedett. Most megtudhatod, hogyan őrizd meg bőröd feszességét! 



kisebb normál nagyobb

A feszes bőr 4 titka

Sok nő a sikeres fogyókúra után szembesül vele, hogy bár a zsír eltávozott, bőre petyhüdt lett, megereszkedett. Most megtudhatod, hogyan őrizd meg bőröd feszességét!
Szerző: Magdus Erna

Óvatos fogyókúra, sok mozgás

A bőr lassan követi testünk vonalát, ezért a feszes bőrre már a kilókkal szembeni harc közben is gondolni kell. Először is tilos a drasztikus fogyókúra! A jojó effektust és a petyhüdt bőrt is elkerülheted, ha egy hét alatt csak 1-2 kilót fogysz.
Mivel az egészséges étrend csak a zsírt olvasztja, fontos a rendszeres mozgás, ami a kötőszövetek és a vérkeringés karbantartója is, úgyhogy ha igazán bomba alakot szeretnél, erről se feledkezz meg!

Ha nagyobb súlyfelesleggel küzdesz, akkor nemcsak a zsírégető aerob mozgásokra kell hangsúlyt helyezned, hanem az izomtónus-növelő edzésekre is, hogy ne lazuljanak meg izmaid a fogyástól.

Legjobb segítőid: a gyümölcsök, zöldségek

A diétával kapcsolatban fontos, hogy ne koplalj, hiszen a vitamin- és tápanyaghiány bőrödön fog legjobban meglátszani. A feszesítő diéta lényege, hogy minél több gyümölcsöt és zöldséget egyél, valamint rengeteg folyadék fogyjon.
Napi 2 liter ásványvíz és fél liter méregtelenítő tea biztosítja bőröd hidratáltságát, ezáltal szépségét, bársonyos tapintását is. A feszesség másik titka, ha ellátod szervezetedet olyan vitaminokkal, amik szükségesek a bőr egészséges működéséhez. Ezek a következők:
  • A-vitamin: a hámszövetek épségéhez fontos. Megtalálható a belsőségekben, a tojásban, a tengeri halakban. Beépüléséhez fontos a béta-karotin is, amiből a legtöbb a sárgarépában és a spenótban van. Ez a provitamin antioxidáns hatású is.
  • E-vitamin: gátolja a bőr öregedési folyamatait és antioxidáns hatású. Nagy mennyiségben megtalálható a búzacsírában, a mogyoróban és a mandulában. Ha kontúros testet szeretnél, ezeket érdemes beépíteni az étkezésbe.
Hogy bőröd ne ereszkedjen meg, fontos a méregtelenítés is. A dohányzás, a koffein mind nyomot hagynak a bőrödön, nem beszélve a rostszegény, instant vagy gyorsétkezdés ételekből álló étrendről.

Selymes, feszes bőr, semmi ránc

Egy ősi kombináció

Nem kell ezreket költened, hogy a bőröd sima és ragyogó legyen. Két filléres csodaszer segít.

kisebb normál nagyobb

Selymes, feszes bőr, semmi ránc

Egy ősi kombináció

Nem kell ezreket költened, hogy a bőröd sima és ragyogó legyen. Két filléres csodaszer segít.

Forrás: Femina.hu
Rengeteg szépségmegőrző kencefice kínálja magát a boltok polcain. Ránctalanítók, szérumok, maszkok, krémek, és még ki tudja, mi minden szolgálja a makulátlan bőrt. Pedig sokszor felesleges ezreket költeni  mesterséges kozmetikumra, amikor a konyhádban és a hűtőben is megtalálhatod a tökéletes bőrápoló szereket.
Nem minden gyümölcs és konyhai alapanyag alkalmas minden bőrtípus ápolására, viszont nagy valószínűséggel nálad is megtalálható az a két dolog, ami szinte univerzálisan használható a zsírtalanítástól kezdve a ránctalanításig. A méz és a joghurt ráadásul együtt még inkább kifejtik áldásos hatásukat.
Szavazz!

A joghurt

A joghurt belsőleg alkalmazva sokat tehet az ellenálló immunrendszerért, mert megakadályozza, hogy a káros baktériumok elszaporodjanak a testben. Ezt csak az élőflórás joghurt tudja, így ilyet érdemes vásárolni, lehetőleg bio minőségűt.
A bőr szempontjából is fontos, hogy rendben tartja az emésztőrendszert, ha ugyanis az anyagcsere nem megfelelő, az az arcon is megmutatkozik, pattanások formájában.
A joghurtban található tejsavak kívülről kényeztetik a bőrt, helyreállítva a savköpenyét, így az ellenállóbbá válik a külső behatásokkal szemben, ráadásul a joghurt hidratálja is a felhámot.

A méz

A méz édesebb, mint a cukor - egy evőkanálnyi 65 kalóriát tartalmaz, a fehércukor 48 kalóriájával szemben. Elpusztítja a baktériumokat, elősegíti a vágások és sebek gyógyulását. A méz - magas cukortartalmának köszönhetően - elvonja a nedvességet a sebből, tehát megszünteti a baktériumok szaporodásához szükséges nyirkos környezetet. A külső szennyeződéseket is távol tartja a sérült bőrfelszíntől. Ezért használható jól a bőrápolásban is.
Szorgos méhek
A méhek az előgyomrukban gyűjtik a virágok nektárjából és a mézharmatból a méz alapanyagát, mely a gyomornedvekkel keveredve vegyileg átalakul. Ezt a híg, magas víztartalmú mézet a kaptár hatszögletű lépsejtjeiben tartalék táplálékként raktározzák el. A kaptárban dolgozók a szárnyukkal keltett légárammal párologtatják el a felesleges vizet. A tömény mézben nem képesek az élesztőgombák és más mikroorganizmusok elszaporodni, így ez a cukros - főként fruktózból és dextrózból álló, de egy kevés virágport, viaszt, fehérjét, vitaminokat és ásványi anyagokat is tartalmazó - anyag nem romlik meg.

Hogyan használd őket?

A joghurtban és a mézben az a jó, hogy univerzális bőrápolóként használhatóak, hiszen mindenféle bőrtípusra jók. Akár magában is használhatod mindkettőt.

Joghurtos ápolók

A joghurtban található tejsavak segítenek helyreállítani a bőr savköpenyét, így nyugtató és tisztító hatással vannak a bőrre. A joghurt szintén használható bármilyen bőrtípusra. Önmagában hámlasztóként működik. A lecsöpögtetett, lehetőleg bio minőségű, natúr joghurtot vidd fel a megtisztított arcra, majd hagyd megszáradni. Utána az ujjbegyeiddel dörzsöld le a bőrről. Így megszabadulhatsz az elhalt hámsejtektől, a bőr friss és üde lesz.
A joghurt nyugtató hatását remekül kamatoztathatod, ha érzékeny a bőröd, ez ugyanis előfordulhat száraz és zsíros bőr esetében is. Lágyíthatod tehát vele a gyümölcspakolásokat és tisztító maszkokat is.

Mézes ápolók

A méz a száraz bőrt hidratálja és táplálja a rengeteg benne található ásványi anyagnak és vitaminnak köszönhetően. A zsíros bőrt fertőtleníti és méregteleníti. Egész egyszerűen kend fel vékony rétegben a megtisztított bőrre, és hagyd rajta tíz percet, majd mosd le. Elképzelhető, hogy a kezelést követően megszaporodnak a pattanásaid, de ez annak a jele, hogy a bőr intenzíven tisztul. Méregtelenítő hatása miatt salaktalanító kúrák kiegészítő kezeléseként is használhatod a mézes pakolást. Ilyenkor a hátadra vidd fel - lehetőleg fürdőkádban, hogy ne maszatolj össze semmit.A háton és a popsin található kellemetlen pattanások eltüntetésében is segítség lehet a méz.

HÁZILAG KÉSZITETT PAKOLÁSOK ...

Otthon te is tudsz nagyon egyszerűen készíteni pakolást saját bőrtípusodnak megfelelően. De nem mindegy, hogy miből, pl.: boltban kapható gyümölcsléből nem javaslom, mert tele van tartósítószerrel. Frissen megmosott biogyümölcsből vagy biozöldségből a legideálisabb.
További előnye, hogy saját igényeid szerint állíthatod össze a pakolást, kipróbálhatod, melyik volt hatásos,és az alapanyagok frissen kerülnek érintkezésbe a bőröddel.
Tehát az otthoni pakolás konzerváló anyag-mentes, így nem szívódnak
fel káros anyagok. Ha viszkető érzés jelentkezne, az adott alapanyagot hagyd ki a keverékből!
A savasabb gyümölcsökkel, zöldségekkel vigyázni kell, mint pl.: a meggy, paradicsom, citrom, leveiket csak hígítva szabad érzékeny, rozáceás bőrre alkalmazni.
Továbbá a szőrös és apró magvas gyümölcsök, mint pl.: kivi, eper allergiát okozhatnak, úgyhogy erre is vigyázni kell.

A bőr regenerálásának lépései: a hámlasztás, táplálás, és hidratálás. Ezért fontos, hogy a pakolás előtt alapos arctisztítást végezzünk
 hogy a tápanyagok minél jobban felszívódhassanak, különben a felhalmozódott szaru akadályozza ezt.


A hozzávalók alapján összeállíthatsz hidratáló pakolást, tisztító-frissítő maszkot, eltüntetheted a bőrpírt, ragyogóvá és simává varázsolhatod bőröd.

Úgyhogy irány a konyha!
A vízhiányos bőrre általában a tejtermékek a legjobbak:keverjünk valamilyen gyümölcsöt túróba, tejszínbe vagy joghurtba, és alkalmazzuk a keveréket pakolásként. A tejben lévő kazein nevű fehérje táplálja a bőrt, nyugtató hatású.
Keverhetünk bele sárgabarackot, sárgadinnyét, narancsot vagy
uborkát!
Ezer meg ezer féle pakolást lehet készíteni, kombinálhatod is őket, ha tejtermék, gyümölcs esetleg méz van benne, túl nagyot nem tévedhetsz. Csak a savasabb gyümölcsökkel kell vigyázni!
Talkumot vagy kaolint lehet kapni gyógyszertárban, ami tulajdonképpen azért van, hogy ne folyjon le az arcodról a pakolás. Nézzünk néhány extra ápoló szépségtippet.
                                                    
Bőrszépítő pakolások:
                       
Tipp:Ha arcunkat bekentük, fedjük le celofánnal vagy gézzel, mert ez által növekszik a bőr hőmérséklete, és melegben jobban felszívódnak a hatóanyagok. De azt is csinálhatjuk, hogy fürdés közben, mikor már felpuhult a bőr, akkor rakjuk fel a pakolást.
Hámlasztó és frissítő és feszesítő pakolások:
Tormás :Hámlasztáshoz legjobb a tejfölös, reszelt tormás pakolás. Még az érdes könyökről és sarokról is eltávolítja az elhalt hámréteget, másrészt puhító hatású. De ha érzékeny a bőröd, akkor ne használd!
                            CITROMPAKOLÁS
a citromsav lehámlasztja a felső hámsejteket és halványít. Keverjünk össze egy tálban egy ek. olívaolajat egy narancs vagy citrom levével és finomra reszelt héjával. Ezt lágyan masszírozzuk az arcbőrbe, majd kis idő múlva öblítsük le, semmiképpen ne maradjon fent 2-3 percnél tovább. Zsíros bőrre nagyon jó.
                             
 JOGHURTOS-CITROMLEVES PAKOLÁS

A tág pórusokat tisztítja, csökkenti a faggyúmirigyek működését és erősíti a bőr természetes savköpenyét. Esténként alkalmazd, ne túl töményen.
Tisztító, regeneráló:
Almás-habos tisztító pakolás: Reszeljünk le egy közepes almát, majd verjünk fel egy tojás fehérjét. Keverjük össze, vigyük fel az arcra, nyakra, dekoltázsra, majd 15 perc elteltével, langyos vízzel mossuk le.
Zsíros bőrre ajánlott!
vörösboros,összehúzó pakolás:Zsíros bőrre alkalmazhatjuk azokon a részeken, ahol tágak a pórusok. 2 ek. ásványvízhez adjunk 2 kk. száraz vörösbort és keverjük össze talkummal vagy babahintőporral. Keverjük krémesre, majd kb. 20 percig hagyjuk hatni.
Citromos-tojáshabos pakolás:ragyogó és friss lesz a bőröd, ha egy tojásfehérjét habosra versz, és zsíros bőr esetén néhány csepp citromot, száraz bőr esetén, pedig egy kis mézet keversz bele.
Selymes és puha bőr(zsír és vízhiányos bőrre):
Tejszínhabos pakolás: Kiszáradt bőrre kenj fel egy kis felvert tejszínhabot. Ettől bőröd visszanyeri eredeti rugalmasságát, puhaságát, mivel kevés zsírt és vitaminokat is tartalmaz.
A sárgarépás-joghurtos-olívaolajas:pakolástól friss, üde és selymes tapintású lesz az arc. 5-10 perc után le lehet mosni.
Tojássárgája:Válasszunk szét egy tojás sárgáját, a fehérjétől. A sárgájához keverjünk egy evőkanál mézet, egy evőkanál olívaolajat, hagyjuk hatni 20 percig, majd langyos vízzel alaposan mossuk le. Ez a keverék kiválóan vitalizálja az arcbőrt, gátolja annak öregedését, és pótolja a hiányzó zsírokat is.
Nyugtató, lazító:
A rózsa megnyugtatja, tisztítja, ápolja a fáradt érzékeny bőrt.
A rózsavizes arctonik nyugtatja a bőrt, amit könnyen elkészíthetsz. Egy edénybe vegyünk langyos vizet és a rózsaszirmokat hagyjuk benne kb. egy óra hosszáig, az így kapott lemosóba mártsunk puha vattát, majd töröljük át vele az arcunkat, de rajta is hagyhatjuk 10-15 percre. A rózsaszirmos arctisztító tonik tisztítja a bőrt, érzékeny bőrre nagyon jó, ellazít, regenerál, és véd.
Hidratáló pakolások:
Uborka: Ha szeretnél egy hidratáló és frissítő pakolást, reszelj
le egy uborkát. Ha zsíros a bőröd keverd össze ugyanannyi joghurttal, ha száraz akkor pedig tejföllel. Rakd fel vastagon az arcodra, nyakadra és a dekoltázsodra.
EPER:eperlevet keverjünk össze egy kis tejporral és egy kis kaolinnal, ez megszépíti a normál száraz bőrt.
Mézes-Túrós: A méz-túró keveréke kitűnő hidratáló. Két evőkanál túróhoz adjunk egy evőkanál mézet. Vigyük fel a dekoltázsra és a nyakra, és körülbelül 20 perc múlva mossuk le langyos vízzel. A méz gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, ezért tápláló és feszesíti a bőrt.
Feszes és szép bőr:
Narancs: a déligyümölcsből készült lemosónak nem csak az illata fantasztikus, hanem a hatékonysága is. A barna bőrszínt kifejezetten élénkíti. Facsarj ki egyet, majd a levével töröld át az arcod. Vagy narancsléhez adjunk tejport és kaolint, ez jó az öregedő bőrre, de a tööbi bőrtípusra is
Paradicsommal: kiváló tápláló pakolást készíthetsz érett bőrre.
Szitán passzírozz át egy paradicsomot, keverj össze 1 kávéskanál tejszínnel, 1 evőkanál zabpehellyel és a gyógyszertárban kapható bóraxoldattal. Zsíros bőrre tejszín helyett natúr joghurtot használj. 10 perc után mosd le!
Szőlő: Pépjét tejporral összekeverjük, vízhiányos, öregedő
bőrre használjuk. Tápláló, frissítő, hidratáló hatású.
Luxuskényeztetés:
  Csokoládépakolás a szép bőrért :A kakaó antioxidáns tartalmú: flavonoid-tartalma magas, segíti a sejtregenerációt. A csokoládés pakolás rendkívül látványosan javítja a bőr minőségét, revitalizál, aktivizálja a zsírbontást, hidratálja a bőrt és biztosítja az ásványi anyag utánpótlást.
Boldogsághormonokat termel, melynek köszönhetően egyből jókedvre derülsz. Keverjünk össze olvasztott étcsokoládét, lehetőleg 70-80 %-t egy kis tejszínnel és 1 ek. mézzel, majd vigyük fel a bőrre. Száradás után mossuk le.
Zsírosabb bőrűek számára : Egy felvert tojásfehérjébe rakjunk eredeti kakaóport, majd adjunk hozzá egy pár csepp olívaolajat és egy kis mézet. Alaposan keverjük össze, hogy krém állagú legyen. Ezzel kenjük be az arcunkat és pihenjünk így 20 percet. A bőr ezután selymes tapintású, feszes és rugalmas lesz. Narancsbőrre kifejezetten jó!!!


A MÉZRŐL EGY KICSIT BŐVEBBEN.....



Figyelmesen olvassuk ezt a 66 féle lehetőséget,amit ez a csodálatos természet adta ,még a tudósokat is elkápráztató termék...

  1. hidratálja a bőrt
  2. antibakteriális,
  3. fertőtlenítő hatású
  4. tisztítja a sebeket
  5. gyógyítja a sebeket
  6. gátolja, hogy a hegek ne ragadjanak a kötszerre.
  7. megöli a vírusokat
  8. megöli a baktériumokat (fokhagymával keverve)
  9. növeli az energiát
  10. csökkenti a fáradságot
  11. stimulálja a tudatosság állapotát
  12. erősíti az immunrendszert
  13. jó ásványi anyagok forrása
  14. vitaminok forrása
  15. antioxidánsokkal teli
  16. javítja a látást
  17. enyhíti a torokfájást
  18. remek köhögőszirup
  19. serkenti a vérkeringést és gátolja a kapillárisok károsodását
  20. csökkenti a  szívbetegségek kialakulásának a lehetőségét
  21. szabályozza a bélrendszerműködést
  22. gyógyítja a vastagbélgyulladást és az
  23. irritábilis bélszindrómát
  24. nyugtatja az égési sérüléseket
  25. csökkenti a gyulladásokat
  26. csillapítja a fájdalmat
  27. felgyorsítja a gyógyulási folyamatot
  28. csökkenti a szorongást
  29. nyugtat
  30. segít jobban aludni
  31. lúgosítja a testet
  32. gátolja a tumor kialakulását
  33. helyrehozza a gyomorrontást
A következőkben a folytatom a felsorolást  a méz következő 33 jótékony hatásáról:

  1. csökkenti a gyomorégést
  2. gyógyítja a gyomorfekélyt
  3. kiváló ajakbalzsam
  4. frissítően hat mint gyógynövényes arcmosó
  5. jó testápoló alapanyag
  6. megöli az acnét kialakító baktériumokat
  7. gátolja a hegesedést
  8. kiüríti a parazitákat a májból
  9. kiüríti a parazitákat a vastagbélből
  10. helyi alkalmazása gyógyítja a lábfekélyt
  11. puhítja a száraz bőrt a könyökön és a lábsarkon
  12. hámlasztja, és kisimítja az arcbőrt
  13. csökkenti a ráncok mélységét, számát
  14. űzi a másnaposságot
  15. hajápolóban véd a hajvégek repedezése ellen
  16. mézes kondicionálók csillogó hajat biztosítanak
  17. lágyítja a vizet a fürdővízbe rakott méz
  18. gyorsítja az anyagcserét
  19. stimulálja a fogyást
  20. enzimjei javítanak az emésztésen
  21. reggeli „tisztításnak” mixelj össze citromot és mézet egy kis meleg vízben
  22. gyógyít néhány gombás fertőzést
  23. gyógyítja az atlétalábat (lábgombásodás)
  24. véd a kórokozók ellen (Staphylococus areus, Pseudomonas aeruginosa, MRSA)
  25. enyhíti a szénanáthát
  26. oltja a szomjúságot
  27. enyhíti a hőgutát
  28. megállítja a csuklást
  29. csökkenti a toxikus anyagok hatását
  30. enyhén hashajtó tulajdonságú
  31. gyömbérrel és fekete borssal keverve enyhíti az asztma tüneteit
  32. fokhagymával keverve jó vérnyomás-szabályzó, és végezetül
  33. nagyon finom
A méz kiváló bőrszépítő, bőrtápláló hatását a kozmetikában is felismerték és alkalmazták. Megköti a nedvességet, ezzel feszessé, rugalmassá teszi a bőrt. A száraz, érdes bőrt kisimítja és puhítja. Ugyanakkor fokozza a vérbőséget, és nyugtatja is a bőrt. Puhító hatásúak, csak a méz adagolásával kell vigyázni, mert erősen nedvszívó, ha nem ágyazzuk kellően vizes alapba, akkor a bőr szöveteiből vonja el a nedvességet. Kiváló pattanások, mitesszerek, kisebb karcolások, cserepes ajkak, sebek kezelésére is.

Enzimei, szerves savai, valamint a benne található inhibine nevű anyag jóvoltából konzervál és fertőtlenít is. Rendkívül gazdag ásványi anyagokban (vas, réz, kén, foszfor, kálium, mangán, kalcium, cink…) és a bőr számára különösen fontos vitaminokban (pantoténsav, C-, B1-, B2-, B6- vitamin, folsav, biotin). Nyugodtan megkockáztathatjuk azt is, hogy a méz, mint táplálékkiegészítő is megállja a helyét.
A nektárt termelő növények sokféleségének köszönhetően, sokféle aromaanyag is található benne, ezért vegyes virágmézet is vásároljunk. Egy-egy fárasztó, feszült nap után a mézes fürdő (nem olcsó mulatság!) a teljes ellazuláshoz segíthet bennünket. Intenzívebb hatásúvá válik a fürdő, ha vanília, jázmin és grapefruit illóolajokat is csepegtetünk a mézes vízbe.
Szépségápolási célra a termelőtől szerezzük be a természetesen tiszta mézet. Felhasználáskor vigyázni kell arra, hogy 35 Celsius-fok fölé ne melegítsük fel, mert értékes anyagaiból sok mehet veszendőbe. Az arcbőrre mindig csak megfelelően (1:10 arányban) hígítva használjuk, töményen ugyanis dehidratál.
A mézes kozmetikumok javítják a bőr hidratációját, rugalmasságát, fokozzák a vérkeringést, s így meggyorsítják az anyagcserét, a salakanyagok elszállítását. A naptól felégett (de még nem hólyagos) pirosló bőrre készített hideg joghurtpakolás hűsítő, fájdalomcsillapító hatása pár csepp levendula illóolajos méztől fertőtlenítő és regeneráló hatással is kiegészül. Nem véletlen, hogy a méz a pattanásos bőr ápolásához javasolt készítményekben is fellelhető. Bőrpuhító hatása miatt kézápolásra, testápolásra peelingként szintén felhasználható.
A méhpempő könnyen bomló, hormontartalmú anyag. A szépségápolásban, mint bőrfiatalító szert hirdetik. A natúr kozmetika hívei azonban “iparszerű” előállítását természetvédelmi okokból mélyen elítélik.
Hogyan használjuk a mézet az otthoni szépségápolásban?
Számos kipróbált házi recept létezik:
Száraz bőrre való pakolást kapunk, ha egy teáskanál mézhez rozslisztet, olívaolajat és egy tojás sárgáját adunk.
Furunkulus eltávolítására: egy kis kanál tömény mézet liszttel keverjünk pépessé és ezzel kenjük be az érintett területet. A tömény méz dehidratáló tulajdonságánál fogva szinte kihúzza a gennyes nedvet a bőrből.
Ha a kanál mézhez darált mandulát, élesztőt és joghurtot (lehet víz is) adunk, a keletkező pasztával leoldhatjuk a száraz szarusejteket a bőrről.
Vízhiányos bőrűeknek való pakolást nyerünk, ha a teáskanál mézet tejjel hígított túróba keverjük.

FIGYELEM!!!  A mézet 70 fok fölötti, akár főzés akár sütés,akár ilyen hőmérsékletű teába,tehát ilyen magas fokon fogyasztva,inkább káros,mint hasznos!!!
Tehát figyeljünk,oda,mert bár milyen csodás termény,ezzel a tudással,hogy 70 fok fölött,már tilos fogyasztani!!